Olanaklar

 
Kimya Öğretmenliği Anabilim Dalı
OLANAKLAR

Anabilim dalında, öğretmen adaylarının ihtiyaçlarına yönelik donatılmış ve her biri 25 öğrenci kapasiteli üç laboratuvar bulunmaktadır. Bu laboratuvarlarda alan eğitimi dersleri kapsamında: ortaöğretim kimya öğretimine yönelik deney uygulamaları, bilgisayar destekli kimya öğretimi uygulamaları, öğretim modelleri ve materyal geliştirmeye yönelik etkinlikler, yer almaktadır. Anabilim dalında ayrıca 45 öğrenci kapasiteli çoklu ortam uygulamaları yapılabilen bir sınıf bulunmaktadır.

İş Olanakları

Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlğı’na bağlı özel ve resmi eğitim kurumlarında kimya öğretmeni olarak çalışma imkanı bulmaktadır. Ayrıca Kimya, Kimya Eğitimi ve Fen Bilgisi Eğitimi alanlarında akademik kariyer yapma imkanına sahip olmaktadırlar.

Her yıl mezun olan öğrencilerin önemli bir bölümü yurtiçinde ve yurtdışında Fen Bilimleri enstitülerine bağlı kimya anabilim dallarında veya Eğitim Bilimleri enstitülerine bağlı kimya eğitimi anabilim dallarında Yüksek Lisans ve Doktora programlarına girebilmekte ve bu dallarda akademisyen olabilmektedirler.  


Bu sayfa Chemistry Teacher Education tarafından en son 15.03.2020 13:26:22 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM